Z wydarzeń naszej parafii

 • Boże Narodzenie w parafii
  Wszystkim naszym Parafianom, przybyłym do nas Gościom i Kuracjuszom składamy najlepsze życzenia świąteczne. Otwórzmy się na miłość podarowaną nam przez przychodzącego Boga. Niech On błogosławi każdej naszej rodzinie i każdemu z nas. Radosnych i błogosławionych Świąt

  --> Otwórz galerię zdjęć

 • Noc Świętych
  W czwartek 31.10.2019 r. w naszym mieście odbyła się tzw. „noc świętych”. Rozpoczęła się w naszym kościele Mszą św. o godz. 17.00, następnie utworzyliśmy orszak z relikwiami świętych i przeszliśmy do kościoła mariackiego.  --> Otwórz galerię zdjęć
 • Wizytacja kanoniczna
  W październiku naszą parafię odwiedził ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk w ramach wizytacji kanonicznej. Ks. Biskup w sobotę wieczorem wygłosił konferencję na temat malżeństwa i rodziny. W niedzielę na każdej Mszy wygłosił homilię i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Po południu spotkał się z grupami działającymi w naszej parafii. Na koniec dnia było spotkanie z ministrantami i ich rodzicami. W poniedziałek ks. Biskup odwiedził SP nr 2, spotkał się z dziećmi i nauczycielami. Potem biskup modlił się nad grobami kapłanów leżących na połczyńskim cmentarzu. Następnie odwiedził Przedszkole i Siostry Salezjanki. Zwieńczeniem była Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Księdzu Biskupowi towarzyszyli podczas wizytacji ks. Proboszcz Zbigniew Witka - Jeżewski i ks. Wikariusz Przemysław Pobiega.
  .

  --> Otwórz galerię zdjęć
 • Różaniec za misje
  Nasza parafia dołączyła do prośby papieża Franciszka. Podczas nabożeństw różańcowych dla dzieci modlimy się za misjonarzy i misjonarki. W modlitwie pomagają nam kolorowe przebrania i wystrój kościoła. Zapraszamy, dołączcie do nas..
  .

  --> Otwórz galerię zdjęć
 • Święty Krzysztof
  Tradycyjnie, jak co roku, tak i w tym, w dniu św. Krzysztofa odbył się obrzęd pobłogosławienia kierowców i pojazdów. Prosiliśmy Boga, aby nasze podróże zawsze kończyły się szczęśliwie. W tym roku pojazdy poświęcił ks. Przemysław.
  .  --> Otwórz galerię zdjęć
 • Boże Ciało oraz festyn rodzinny
  W czwartek 20 czerwca, przeżyliśmy piękną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Na placu nawiedzenia przy osiedlu Nowa o godz. 11.00 odprawiona została Msza Święta za Parafian oraz o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla ks. Zbigniewa i ks. Przemysława. Po uroczystej Eucharystii rozpoczęła się procesja ulicami miasta.
  Natomiast popołudniu na stadionie, już po raz szósty, odbył się Festyn Rodzinny na którym czekało wiele ciekawych atrakcji
  .  --> Otwórz galerię zdjęć
 • Świadectwo wiary pana Lecha Dyblika
  W niedzielę gościliśmy w naszej parafii znanego aktora pana Lecha Dyblika. Podzielił się z wiernymi świadectwem swojej wiary. Pan Lech omówił drogę swego nawrócenia, którą przebył, by zobaczyć jak ważna jest obecność Boga w życiu.


  --> Otwórz galerię zdjęć
 • 102 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie
  W poniedziałek, 13 maja obchodziliśmy 102 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. W tym dniu do naszej parafii zostały wprowadzone relikwie świętego Jana Pawła II. Pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 19.00, a potem wyruszyliśmy w procesji z figurą Matki Bożej

  --> Otwórz galerię zdjęć
 • EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA W POŁCZYNIE-ZDROJU
  Już od kilku lat w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej uczestniczy wiele parafii. 29 marca o godzinie 20.00 pod kościołem w Parafii p.w. świętego Józefa w Połczynie Zdroju po raz trzeci rozpoczęła się EKD. Uczestnikami marszu były osoby z trzech parafii (Parafia św. Józefa, Parafia NMP w Połczynie Zdroju oraz Parafia Matki Bożej Różańcowej w Popielewie). Grupa w różnym wieku liczyła 90 osób. Były osoby starsze, osoby w średnim wieku, którym towarzyszyła duża grupa młodzieży i dzieci. Duchowo wspierali nas kapłani z naszych parafii, Siostry Salezjanki z Połczyna Zdroju oraz siostry Dzieci Łaski Bożej z Parafii Lipie. Do pokonania mieliśmy 17 km. Droga krzyżowa z krótkim postojem w Parafii w Popielewie połączonym z poczęstunkiem zakończyła się o godzinie 1.00 . W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązywała reguła milczenia. Uczestnicy byli zobowiązani do uszanowania prawa innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej. Przy każdej stacji czytane były rozważania Drogi Krzyżowej z Cataliną Rivas. Dzięki zanotowanym przez nią słowom Jezusa mogliśmy pogłębić zrozumienie dzieła naszego zbawienia.
  --> Otwórz galerię zdjęć
 • Orszak Trzech Króli

  6 stycznia po Mszy św. o godz. 12.00 po raz pierwszy w Połczynie-Zdroju wyruszył Orszak Trzech Króli. Dzieci i dorośli przebrali się za różne postacie związane z Bożym Narodzeniem.
  Zakończenie orszaku nastąpiło na Placu Wolności.

  --> Otwórz galerię zdjęć
 • Boże Narodzenie w parafii


  --> Otwórz galerię zdjęć
 • 100 lecie Odzyskania Niepodległości

  W niedzielę 11 listopada obchodziliśmy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00 wyruszył Różańcowy Marsz Niepodległości wokół Połczyna. Wieczorem natomiast o godz. 19:30 po nabożeństwie dziękczynnym za otrzymaną wolność, wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych na placu przed kościołem uczciliśmy to święto.


  --> Otwórz galerię zdjęć
 • Noc Świętych

  Pierwszy raz w naszym mieście odbyła się Noc Świętych.
  Dzieci i dorośli przebrani za postacie świętych, w procesji ze świecami i relikwiarzami w rękach przeszli ulicami miasta do kościoła mariackiego.
  --> Otwórz galerię zdjęć


  Relacja z Gościa Niedzielnego: --> Kliknij

 • Wypominki

  Karta wypominkowa do pobrania i wydrukowania


  --> pobierz
 • Boże Ciało i festyn parafialny 2018  --> Otwórz galerię zdjęć

 • 101 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie.
  Już od kilku lat w naszej parafii od maja do października czcimy szczególnie Matkę Bożą Fatimską. Trzynastego każdego miesiąca wspólnie uczestniczymy w procesjach fatimskich, podczas których odmawiamy jedną część różańca świętego. 13 maja 2018 uroczyście rozpoczęliśmy tegoroczne procesje. Po mszy świętej o godzinie 17 procesyjnie zostały wprowadzone do kościoła niedawno sprowadzone relikwie św. Hiacynty i św. Franciszka. Relikwie wniosły dzieci przebrane za fatimskich pastuszków. Podczas procesji najmłodsi nieśli relikwie i prowadzili modlitwę różańcową. Po zakończonej procesji przy kaplicy Matki Boskiej każdy mógł ucałować relikwie św. Hiacynty i św. Franciszka. Liczba parafian biorących udział w nabożeństwie, oprawa muzyczna i obecność dzieci nadały wzniosły charakter tego wydarzenia.

  --> Otwórz galerię zdjęć

 • Wielkanoc w naszej parafii


  --> Otwórz galerię zdjęć

 • Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta
  Już po raz kolejny została odprawiona w piątek 23 marca, Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpoczęła się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 19.00, a zakończyła w kościele mariackim.


  --> Otwórz galerię zdjęć

 • Zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania
  Od 12 marca 2018r. w naszej parafii rozpoczną się zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas II gimnazjum i VII szkoły podstawowej. Rodzica wraz ze swoim dzieckiem zapraszamy w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej. Zapisy trwają do 15 kwietnia 2018r.